بهترین روغن‌های طبیعی برای ماساژ کدام‌اند؟

روغن‌های طبیعی حاوی ویتامین، مواد معدنی و سایر مواد مورد نیاز برای غنی‌سازی پوست هستند که بدن به خودی خود توانایی تولید آن‌ها را ندارد. روغن‌های طبیعی را می‌توان به تنهایی برای ماساژ استفاده کرد، یا آن را با سایر روغن‌های ماساژ و عصاره‌ها ترکیب و سپس استفاده کرد تا مفیدتر واقع شوند. توصیه‌ی ما این است که ابتدا عصاره ماساژ را مناسب پوست خود انتخاب کنید و سپس آن را برای چند روز در ناحیه‌ی کوچکی از پوستتان تست کنید تا مطمئن شوید استفاده از آن باعث ایجاد آلرژی در پوست‌تان نمی‌شود، در نهایت می‌توانید عصاره‌ای را که انتخاب کرده‌اید، را با روغن طبیعی مورد نظرتان ترکیب و استفاده کنید.

روغن زیتون

روغن زیتون حاوی موادی مثل روی، منیزیم، آهن و ویتامین E است که به افزایش سلامتی پوست کمک می‌کنند و حتی ممکن است توانایی مقابل با ملانوما را نیز داشته‌باشد. روغن زیتون با انواع پوست‌ها سازگاری دارد و اگرچه می‌توان آن را بدون هیچ تغییری به عنوان روغن ماساژ به کار برد؛ اما بهتر است قبل از استفاده آن را کمی رقیق کنید.

تاثیر روغن زیتون بر سلامت پوست

خواص روغن زیتون برای سلامت مو

چند روش استفاده از روغن زیتون برای سلامت مو

روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین برای پوست‌های خشک و خارش‌دار مفید است. این روغن یک نرم‌کننده طبیعی پوست نیز محسوب می‌شود که به حفظ رطوبت پوست کمک کرده و نیز با دارا بودن خواص ضدالتهابی پوست را التیام می‌بخشد.

روغن گل گاوزبان

روغن گل گاوزبان حاوی ویتامین، مواد معدنی، گاما لینولئیک اسید و اسید چرب امگا ۶ است که برای سلامتی انسان ضروری هستند، اما طبق اعلام مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، این مواد در بدن انسان ساخته نمی‌شوند. همچنین روغن گل گاوزبان با داشتن خاصیت محرک و احیاکنندگی، برای درمان اگزما و پسوریازیس کاربرد دارد.

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا بسیار نافذ است و بین غده هیپوفیز و سایر قسمت‌های مغز تعادل برقرار می‌کند. این روغن با داشتن خواص آنتی‌باکتریال برای درمان اختلالات پوستی از جمله آکنه و اگزما کاربرد دارد. روغن جوجوبا را می‌توان به مدت ۵ سال نگه‌داری و استفاده کرد. این روغن به تنهایی یا در ترکیب با سایر روغن‌ها کاربرد دارد.

روغن هسته‌ انگور

روغن هسته انگور غیرآلرژی‌زا بوده و دارای مواد معدنی، اسید لینولئیک و مقدار کمی ویتامین E است. این روغن مرطوب‌کننده و بازسازی کننده است و با انواع پوست سازگاری دارد.

روغن کرچک

این روغن بسیار ضخیم و چسبناک است و برای پاک کردن سیستم لنفاوی، در هم شکستن بافت زخم و بیرون کشیدن سموم کاربرد دارد. از این روغن برای درمان پوست خشک و ترک‌خورده پا هم استفاده می‌شود.

روغن کنجد

روغن کنجد ضد قارچ و ضدعفونی کننده است و مانع پیری زودرس پوست می‌شود. این روغن حاوی ویتامین  E، اسیدهای آمینه و لسیتین است و برای انواع پوست به جز پوست قرمز و تحریک‌شده، کاربرد دارد. از روغن کنجد در بیماری آرتریت روماتوئید و نیز برای درمان عفونت‌های قارچی پوست استفاده می‌‌شود.