کدام نوع روغن برای پخت کیک بهترین گزینه است
The-best-oil-for-baking-cakes

بهترین نوع روغن برای پخت کیک

پخت کیک مرطوب هدف هر قنادی است، اما گاهی اوقات انجام آن سخت تر از آن چیزی است که گفته می شود. روغن نباتی می تواند به جلوگیری از ایجاد کیک خشک کمک کند و شما آن را به عنوان عنصری کاربردی در بسیاری از دستور پخت کیک ها وهمچنین یک ماده اصلی در مخلوط کیک خود پیدا خواهید کرد.
اکثر روغن های گیاهی فقط در پخت کیک استفاده می شوند ، اما برخی از آنها عطر وطعم محصولات را تغییر می دهند و برخی از آنها گران هستند.روغن کانولا یکی از شایع ترین روغن های پخت و پز است و بهترین گزینه برای استفاده در پخت کیک به حساب می آید. این ترکیب سهولت استفاده، دسترسی گسترده و مزایای بهداشتی با هزینه نسبتا کم را دارا می باشد.

عطر و طعم

روغن کانولا، مخصوصا هنگام استفاده در محصولات پخته شده طعم بسیار کمی دارد. این روغن یک روغن خنثی محسوب می شود و احتمال وجود طعم در پخت کیک شما را از بین می برد. هر عطر و طعمی در کیک، از شکلات و وانیل گرفته تا هویج و ادویه، به خوبی با روغن کانولا به کار می رود. از آنجایی که روغن گرانی به حساب نمی آید، شما می توانید مواد دیگر با کیفیت بالا مانند وانیل را با آن استفاده کنید، زیرا این طعم ها هستند که کیک را تعریف می کنند.

نقطه دود

درمانگاه Cleveland یادآور می شود که دود ناشی از سوختن روغن آشپزی حاوی سموممضر است، بنابراین دانستن نقطه دود روغن آشپزی برای سلامتی و عطر و طعم مهم است. روغن هنگامی که به دمایی برسد که شروع به تولید دود کند، به نقطه دودش رسیده است.

طعم نیز در آن نقطه شروع به شکستن می کند. نقطه دود روغن کانولا در حالت عادی حدود ۴۲۵ درجه فارنهایت است که بدین معنی است که در این محدوده دمایی، عطر و طعم غذای شما تغییر نخواهد کرد. بیشتر کیک ها در دمایی کمتر از ۴۰۰ درجه فارنهایت پخته می شوند.

فواید سلامتی

روغن کانولا حاوی مقادیر اندکی از چربی اشباع است، در صورتی که بیش از حد آن را مصرف کنید کلسترول بدن شما را افزایش می دهد. همچنین سیستم بهداشتی دانشگاه میشیگان می گوید که چربی های نیمه اشباع در این روغن بسیار زیاد است که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و برخی از سرطان ها را از بین ببرد.

این روغن همچنین منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که نقش مهمی در رشدمغز دارند. هر چند این محصول یک روغن سالم به حساب می آید بهتر است میزان مصرف چربی خود را محدود کنید.

دستور العمل های معمول پخت کیک به مقداری کمتری از ½ فنجان روغن نیاز دارند، بنابراین به اندازه از روغن در پخت کیک خود استفاده کنید که کنترل شده و ضامن سلامتی شما باشد.

جایگزین

بسیاری از مردم از روغن زیتون برای پخت و پز روزمره استفاده می کنند، اما از پختن کیک با آن اجتناب می کنند، زیرا ممکن است عطر و طعم قوی آن بر محصول تولید شده تاثیر بگذارد. لسلی روزین در مقاله ای در “پخت و پز خوب” خاطرنشان می کند که استفاده از روغن زیتون ملایم و ارزان، به جای یک روغن با کیفیت بالا ، باعث می شود که کیک بسیار مرطوب باشد و بر طعم تاثیر نگذارد. روغن زیتون روشن دارای نقطه دود بالای ۴۶۰ درجه فارنهایت است و از نظر قلب سالم است و جایگزین خوبی برای روغن کانولا به حساب می آید.