طرز تهیه‌ی بیف‌کباب مغولی با روغن کانولا لادن
روغن کانولا

هر وقت برای وعده‌ی اصلی نیاز به غذایی داشتید که علاوه بر سریع درست شدن ارزش غذایی بالایی داشته باشد می‌توانید روی این دستور پخت حساب باز کنید. ترکیب گوشت و مواد اولیه‌ی مغذی و روغن کانولا باعث شده این غذا طعم بینظیری داشته باشد. این غذای لذیذ کاملا طعم و سبک آسیایی دارد و در عین حال با ذائقه غذایی ایرانی‌ها هم‌خوانی دارد.

 

خواص روغن کانولا در دوران بارداری

 

مواد اولیه برای بیف‌کباب مغولی با روغن کانولا

۱ قاشق غذاخوری آرد ذرت

۳-چهارم استکان عصاره‌ی گوشت

۲ قاشق غذاخوری سس سویا

روغن کانولا لادن خرید از دیجی کالا

۷۰۰ گرم گوشت راسته‌ی گوساله مخصوص استیک

۵ عدد پیازچه‌ی خرد شده

۲ پیمانه برنج

 


 

طرز تهیه‌ی بیف‌کباب مغولی با روغن کانولا

 

ابتدا در یک ظرف کوچک، آرد ذرت و عصاره‌ی گوشت را به خوبی با هم مخلوط کنید تا بافت یکنواختی پیدا کند. در مرحله‌ی بعد ۳ قاشق روغن کانولای لادن و سس سویا را با مخلوط موجود ترکیب کنید.

در ظرف نچسب دیگری ۱ قاشق روغن کانولای لادن بریزید و بگذارید گرم شود. سپس گوشت را در تابه تفت دهید تا رنگش از صورتی تغییر کند. تابه را از روی شعله بردارید و آن را گرم نگه‌ دارید.

در همان ظرف پیازچه‌های خردشده را ۳-۴ دقیقه در روغن کانولا تفت دهید تا ترد شوند. سرخ کردن مواد در همان تابه باعث می‌شود مزه گوشت به خورد بقیه مواد تشکیل‌دهنده غذا برود.

مخلوط آرد ذرت را به ظرف اضافه کنید و برای دو دقیقه روی شعله هم بزنید. شعله را کم کنید و گوشت را دوباره به ظرف اضافه کنید و صبر کنید تا به خوبی بپزد. مدت زمان قرار گرفتن گوشت روی گاز بستگی به این دارد که تا چه حد بخواهید گوشت نرم یا برشته باشد.

بیف‌کباب مغولی آماده است. آن را با مخلفات دلخواه همراه با برنج کته نوش جان کنید.

مقایسه ویژگی‌های روغن آفتاب‌گردان و روغن کانولا
 

غذاهای مشابه