طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی
جوجه کباب زعفرانی

کباب به هر صورت و با هر نوع گوشتی که درست شود محبوب ایرانیان بوده و هست. کباب‌های مختلفی با گوشت قرمز، مرغ و ماهی توسط ایرانیان ابداع شده است که هر یک از آنها طرف‌داران خاص خود را دارد. جوجه کباب به عنوان یکی از پرطرف‌دارترین انواع کباب‌ها تا به امروز شناخته می‌شود که به دلیل طرز تهیه آسان‌تر آن نسبت به سایر انواع کباب‌ها افراد بسیار بیشتری را به خود جذب کرده است؛ به صورتی که در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین غذاهای گردش‌ها و پیکنیک‌های خانوادگی به شمار می‌رود. از‌این‌رو قصد داریم با آموزش طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی به شما آموزش دهیم.

 

مواد لازم برای تهیه جوجه کباب زعفرونی

۲ عدد سینه مرغ یا هر قسمت دلخواه از مرغ

۲ عدد لیموترش تازه

۱ عدد پیاز

۲ الی ۳ قاشق غذاخوری زعفران دم‌کرده

یک سوم پیمانه روغن زیتون لادن خرید از دیجی کالا

۲۰ گرم کره

نمک و فلفل در صورت نیاز
 


 

طرز تهیه جوجه کباب زعفرونی

ابتدا باید مواد اولیه‌ای که قرار است مرغ در آن خوابانده شود را آماده کنید. پیازها را بسیار ریز خرد کرده و آنها را درون یک کاسه بزرگ بریزید و آب لیمو، نمک، فلفل، روغن زیتون لادن و زعفران دم‌کشیده را به میزان گفته شده به آن اضافه کنید.

مرغ‌ها را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. سپس تکه‌های مرغ را درون کاسه ریخته و با موادی که در مرحله اول درست کردید مخلوط کنید. یک فوت کوزه‌گری برای مزه‌دار کردن مرغ زعفرانی این است که پس از خیساندن گوشت‌ها درون مواد، روی آن را به کمک پلاستیک و یا سلفون بپوشانید و آن را به مدت حداقل ۸ ساعت درون یخچال قرار دهید تا گوشت‌ها به خوبی مزه‌دار شوند.

برای کباب کردن جوجه کباب زعفرانی روی منقل از سیخ باریک فلزی استفاده کنید.

یکی از طعم‌دهنده‌های بی‌نظیر به جوجه کباب شما می‌تواند کره آب‌شده باشد که با یک قاشق زعفران دم‌کشیده طعم‌دار شده. شما می‌توانید این ترکیب بی‌نظیر را پیش از کباب کردن با قلم‌موی آشپزی بر روی تکه‌های مرغ مالیده و سپس سیخ‌ها را روی منقل بگذارید.

سیخ‌های جوجه کباب را مرتب بچرخانید تا از سوختن قسمتی و خام ماندن قسمت دیگر جلوگیری کنید. پس از آنکه هر دو طرف تکه‌های جوجه کباب زعفرانی برشته و طلایی شد آنها را از روی منقل برداشته و با تزئیناتی زیبا آماده سرو می‌کنیم.

جوجه کباب زعفرانی را می‌توانید در تابه هم درست کنید. طرز تهیه جوجه کباب تابه‌ای را قبلا در مجله آشپزی لادن آموزش داده‌ایم.

 

غذاهای مشابه