دستور پخت برگر مرغ و پارمزان

در این پست از مجله آشپزی لادن دستور پخت برگر مرغ یا چیکن برگر را به شما آموزش می‌دهیم که غذایی بین‌الملی است و در کشورهای مختلف با دستور پخت‌های گوناگون تهیه می‌شود. این غذا معمولا با سینه مرغ تهیه می‌شود و به طرفداران برگر این امکان را می‌دهد که مرغ را جایگزین گوشت قرمز کنند. استفاده از روغن زیتون لادن طعم بینظیر و فواید سلامتی این غذا را دوچندان می‌کند.

دستور پخت کلاسیک این غذا به سال ۱۹۴۰ برمیگردد. رستوران Chik-fil-A که در حال حاضر سومین فست‌فود زنجیره‌ای آمریکا به حساب می‌آید، با این غذا شهرت زیادی برای خود دست و پا کرد. چیکن برگر هنوز اصلی‌ترین غذای این رستوران به حساب می‌آید. امروزه اکثر فست فودهای زنجیره‌ای دنیا چیکن برگر را در لیست غذایی خود گنجانده‌اند.

انواع غذا با سیب‌زمینی

 

مواد لازم برای برگر مرغ و پارمزان

 

سه قاشق غذاخوری روغن زیتون تصفیه شده لادن

یک پیاز کوچک خردشده

دو حبه سیر خردشده

نصف استکان پنیر موزارلای رنده‌شده

نصف استکان آرد سوخاری

یک قاشق چای‌خوری ادویه ایتالیایی

یک قاشق چای‌خوری پونه کوهی خشک‌شده

نصف قاشق چای‌خوری نمک

نصف قاشق چای‌خوری فلفل

سیصد گرم فیله مرغ

چهار نان همبرگر

چهار ورقه پنیر موزارلای نیمه ضخیم

یک چهارم استکان پنیر پارمزان رنده‌شده

برگ ریحان تازه به مقدار دلخواه

 

دستور پخت برگر مرغ و پارمزان

 

در ظرفی بزرگ یک قاشق غذاخوری روغن زیتون تصفیه شده لادن بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید. پیاز را اضافه کنید و تفت دهید. بعد از سه دقیقه سیر را اضافه کنید و یک دقیقه صبر کنید تا سیر ترد و برشته شود.

یک کاسه بزرگ انتخاب کنید و محتویات ظرف قبلی را داخلش بریزید و به آن پنیر موزارلای رنده‌شده، آرد سوخاری و ادویه اضافه کنید. حالا فیله مرغ را در ظرف قرار دهید و به آرامی به مواد داخل ظرف آغشته کنید.

در ظرف مخصوص سرخ کردن، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون تصفیه شده لادن بریزید و فیله مرغ را سرخ کنید. چهار الی پنج دقیقه سرخ کردن برای هر طرف برگر کافی است. وقتی که مرغ به اندازه کافی سرخ شد، پنیر ورقه‌ای موزارلا را روی آن گذاشته و حرارت دهید. هر وقت پنیر آب شد شعله را خاموش کنید.

نحوه سرو کردن این برگر تفاوت زیادی با سایر برگر ها ندارد. مرغ را داخل نان همبرگر بگذارید و روی آن پنیر پارمزان و ریحان تازه بریزید. این برگر با سس ایتالیایی مارینارا طعم بینظیری پیدا می‌کند. اما می‌توانید از سس دلخواه خودتان برای طعم دادن به آن استفاده کنید.

تاثیر روغن‌های خوراکی بر متابولیسم و کاهش وزن

 

ارزش غذایی برگر مرغ و پارمزان

 

۶۰۳ کالری

۳۳ گرم چربی

۱۲۷۵ میلی‌گرم سدیوم

۴۱ گرم کربوهیدرات

۸ گرم قند

۳ گرم فیبر

۳۸ گرم پروتئین