دستور پخت گراتن دنبلان و مرغ
دستور پخت

اگر دوست دارید برای مهمانی‌ها غذایی متفاوت و با ارزش غذایی بالا درست کنید، گراتن دنبلان و مرغ گزینه جذابی است. دنبلان یا ترافل یک نوع قارچ کمیاب است که در بعضی مناطق کشورمان مثل بخش‌هایی از زنجان و آذربایجان شرقی یافت می‌شود. این قارچ به شکل کنسرو هم در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد. در این دستور پخت دنبلان یکی از مواد اولیه اصلی است.

گراتن یک دسته‌بندی متنوع غذا است که از فرانسه سرچشمه گرفته. برای آماده کردن گراتن، مواد غذایی در ظرف چیده می‌شود و روی آن با سس، کره، پنیر، تخم‌مرغ یا پودر سوخاری پوشانده می‌شود. ویژگی مهم گراتن این است که رویه آن باید کاملا طلایی و برشته شود.

این دستور پخت بهتر است با ران کامل مرغ تهیه شود، اما در صورت تمایل می‌توانید از سینه‌ مرغ نیز استفاده کنید.

طرز تهیه‌ی بیف‌کباب مغولی با روغن کانولا لادن

مواد لازم برای گراتن دنبلان و مرغ

ران مرغ کامل: دو عدد

کره‌: یک قاشق غذاخوری

روغن زیتون تصفیه شده لادن: یک چهارم پیمانه

خامه پرچرب: صد و پنجاه گرم

آب مرغ: صد میلی‌گرم

سیر: یک حبه

پنیر پارمزان رنده‌شده: پانزده گرم

دنبلان تازه یا یک کنسرو کوچک دنبلان سیاه

مریم گلی: شش برگ

سیب‌زمینی: پانصد گرم

نمک و فلفل به مقدار لازم

 

طرز تهیه‌ گراتن دنبلان و مرغ

 

دستور پخت بسیاری از گراتن‌ها به این صورت است که مواد غذایی پخته می‌شود و سپس در ظرف گراتن قرار می‌گیرد. اما در این دستور پخت، مرغ خام است و در مواد گراتن پخته می‌شود.

کره را از یخچال بیرون بگذارید تا به دمای اتاق برسد و نرم شود. سیب‌‌زمینی را آب‌پز و سپس پوره کنید. سیر را له کنید.

پوست ران مرغ را با دقت از گوشت جدا کنید و دقت کنید که پوست مرغ در حین جدا شدن پاره نشود. حالا یک چهارم کره را بین پوست و ران مرغ قرار دهید. دنبلان‌ها را به‌صورت ورقه‌های خیلی نازک ببرید و نصف آنها را روی کره قرار دهید. پوست را روی ران مرغ برگردانید و با نمک و فلفل و ادویه‌های دلخواه خودتان مزه‌دار کنید.

خامه پرچرب را حرارت دهید و سیر و باقی‌مانده دنبلان و برگ مریم گلی را به آن اضافه کنید. وقتی که جوش آمد ظرف را از روی شعله بردارید و اجازه دهید نیم ساعت سرد شود.

فر را با دمای ۱۶۰ درجه روشن کنید تا گرم شود.

ظرفی را انتخاب کنید که هر دو ران کامل مرغ به سادگی در آن قرار بگیرد و عمق کمی داشته باشد. سیب‌زمینی حلقه‌شده را در ظرف بچینید و روی آن مخلوط خامه و دنبلان را بریزید. روی لایه‌ها آب مرغ بریزید و در نهایت پنیر پارمزان را اضافه کنید. بعد از به اتمام رسیدن این مراحل، مرغ را روی این مواد قرار دهید. باقی‌مانده کره را آب کنید و با استفاده از قلم‌موی مخصوص آشپزی روی مرغ را با کره آب‌شده بپوشانید. در نهایت روغن زیتون تصفیه شده لادن را روی همه مواد درون ظرف بریزید.

غذا را یک ساعت در فر بپزید. بعد از این یک ساعت سیب‌زمینی‌ها باید کاملا پخته شده باشند و روی غذا کاملا طلایی رنگ شود. گراتن دنبلان و مرغ آماده است. این غذا را می‌توانید همراه با سبزیجات خام، بخارپز یا کبابی سرو کنید.

طرز تهیه نودل با روغن زیتون

 

ارزش غذایی گراتن دنبلان و مرغ

 

۹۵۰ کالری

۷۵ گرم چربی

۴۶ گرم کربوهیدرات

۳ گرم قند

۴ گرم فیبر

۵۰ گرم پروتئین