دلمه بادمجان

برنج: یک پیمانه لپه پخته شده: ۱ پیمانه گوشت چرخ کرده: ۳۰۰ گرم پیاز: یک عدد رب گوجه فرنگی: یک پیمانه سبزی دلمه (معطر): ۴۰۰ گرم آبغوره یا عصاره تمرهندی: ۱/۲ پیمانه زعفران دم کرده: یک قاشق سوپ‌خوری پودرکاری، زردچوبه، نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و روغن: به میزان لازم فلفل دلمه‌ای: ۳ عدد بادمجان […]

برنج: یک پیمانه
لپه پخته شده: ۱ پیمانه
گوشت چرخ کرده: ۳۰۰ گرم
پیاز: یک عدد
رب گوجه فرنگی: یک پیمانه
سبزی دلمه (معطر): ۴۰۰ گرم
آبغوره یا عصاره تمرهندی: ۱/۲ پیمانه
زعفران دم کرده: یک قاشق سوپ‌خوری
پودرکاری، زردچوبه، نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و روغن: به میزان لازم
فلفل دلمه‌ای: ۳ عدد
بادمجان دلمه‌ای: ۳ عدد
گوجه فرنگی بزرگ: ۴عدد
پیاز خیلی بزرگ: ۲ عدد

طرز تهیه:
پیاز نگینی خرد شده رادر تابه ای با کمی روغن مایع تفت دهید تا طلایی شود. گوشت چرخ کرده، پودر کاری، زرد چوبه، نمک، فلفل سیاه و قرمز را به آن بیافزایید و کمی تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.
۳ قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی، لپه پخته شده و سبزی دلمه خرد شده رادر تابه بریزید و کمی تفت دهید ؛سپس تابه را از روی حرارت برداشته و برنج آبکش شده رابه آن بیافزایید و تمام مواد را با هم مخلوط کنید .
داخل فلفل دلمه‌ای‌ها، بادمجان‌ها، گوجه فرنگی‌ها و پیازها را خالی کرده و از مواد پر کنید. دلمه‌های آماده شده را در قابلمه ای بصورت عمودی بچینید و قابلمه را روی حرارت بگذارید.
۴ قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی راباآب مخلوط کنیدو روی دلمه ها بریزیدو اجازه دهید ۱/۵ تا ۲ ساعت روی حرارت پخته شود ودر پایان حدود ۱/۵ پیمانه سس داشته باشد.
بادمجان: کلاهک بادمجان ها را جدا کنید وبا استفاده از یک قاشق چای خوری شروع به خالی کردن داخل بادمجان کنید بصورتی که به پوست بادمجان آسیبی نرسد.