طرز تهیه یک دلمه بادمجان متفاوت
دلمه بادمجان

انواع دلمه در آشپزی ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارند. دلمه بادمجان یکی از پرطرفدارترین انواع دلمه است که طرز تهیه آن را در این پست از مجله آشپزی لادن آموزش می‌دهیم.

مواد لازم

برنج: یک پیمانه
لپه پخته شده: ۱ پیمانه
گوشت چرخ کرده: ۳۰۰ گرم
پیاز: یک عدد
رب گوجه فرنگی: یک پیمانه
سبزی دلمه (معطر): ۴۰۰ گرم
آبغوره یا عصاره تمرهندی: ۱/۲ پیمانه
زعفران دم کرده: یک قاشق سوپ‌خوری
پودرکاری، زردچوبه، نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و روغن: به میزان لازم
فلفل دلمه‌ای: ۳ عدد
بادمجان دلمه‌ای: ۳ عدد
گوجه فرنگی بزرگ: ۴عدد
پیاز خیلی بزرگ: ۲ عدد

غذاهای مشابه

طرز تهیه:

پیاز نگینی خرد شده رادر تابه ای با کمی روغن مایع تفت دهید تا طلایی شود. گوشت چرخ کرده، پودر کاری، زرد چوبه، نمک، فلفل سیاه و قرمز را به آن بیافزایید و کمی تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.
۳ قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی، لپه پخته شده و سبزی دلمه خرد شده رادر تابه بریزید و کمی تفت دهید ؛سپس تابه را از روی حرارت برداشته و برنج آبکش شده رابه آن بیافزایید و تمام مواد را با هم مخلوط کنید .
داخل فلفل دلمه‌ای‌ها، بادمجان‌ها، گوجه فرنگی‌ها و پیازها را خالی کرده و از مواد پر کنید. دلمه‌های آماده شده را در قابلمه ای بصورت عمودی بچینید و قابلمه را روی حرارت بگذارید.
۴ قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی راباآب مخلوط کنیدو روی دلمه ها بریزیدو اجازه دهید ۱/۵ تا ۲ ساعت روی حرارت پخته شود ودر پایان حدود ۱/۵ پیمانه سس داشته باشد.
بادمجان: کلاهک بادمجان ها را جدا کنید وبا استفاده از یک قاشق چای خوری شروع به خالی کردن داخل بادمجان کنید بصورتی که به پوست بادمجان آسیبی نرسد.