روغن‌های گیاهی مناسب برای برنزه کردن
روغن‌های گیاهی مناسب برنزه کردن

در این مطلب از مجله لادن قصد داریم چند روش برنزه کردن پوست به طور طبیعی و روغن‌های گیاهی مناسب برای برنزه کردن را به شما معرفی کنیم.بعضی از افراد دوست دارند تغییر و تحولی در پوست خود ایجاد کنند و یکی از این روش‌های این کار برنزه کردن است. روش‌های متفاوتی برای برای برنزه کردن وجود دارد اما توصیه می‌شود روشی را استفاده کنید که کمترین خطر و بهترین نتیجه را داشته باشد. برخی از افراد در فصل تابستان که برای تفریح و مسافرت به مناطق ساحلی می‌روند حمام آفتاب می‌گیرند و به این صورت پوست خود را برنزه می‌کنند.

با اینکه نور خورشید ویتامین D بدن را تامین می‌کند، ممکن است باعث سوختن پوست شود. سوختن پوست علاوه بر اینکه زیبا نیست، در درازمدت باعث پیری پوست می‌شود و ممکن است منجر به بیماری‌های جدی پوستی مانند سرطان پوست شود. بنابراین برنزه کردن پوست باید به روش مناسب و درست انجام شود تا باعث بوجود آمدن مشکلاتی پوستی نشود. روش‌های خانگی متفاوتی وجود دارد که شما می‌توانید پوست‌تان را طوری برنزه کنید که عوارض کمتری نسبت به روش‌های شیمیایی داشته باشد. روغن‌های گیاهی سرشار از مواد مفیدی هستند که پوست را تقویت و تغذیه می‌کنند. همچنین استفاده از روغن پیش از آفتاب گرفتن باعث می‌شود پوست شما در آفتاب رطوبت خود را از دست ندهد و در نتیجه نسوزد. ما در اینجا چند روش برنزه کردن پوست به طور طبیعی و روغن‌های گیاهی مناسب برای برنزه کردن را به شما معرفی می‌کنیم.

 

روغن زیتون

بعضی از روغن‌ها همانند روغن زیتون برای برنزه کردن پوست بسیار موثر هستند. روغن زیتون از راه پوست جذب می‌شود و خاصیت ضدالتهابی دارد. این روغن کاملا گیاهی بوده و برخلاف روغن‌های شیمیایی هیچ گونه عوارضی ندارد.

برای برنزه کردن پوست با روغن زیتون ابتدا از کیفیت روغن مطمئن شوید. مقداری از روغن را به پوست خود بمالید. میزان روغنی که استفاده می‌کنید نباید خیلی زیاد باشد. بعد از بیست تا سی دقیقه آفتاب گرفتن با پوست آغشته به روغن زیتون می‌توانید پوست‌تان را با بشویید و نتیجه را ببینید.

 

روغن آووکادو

افرادی که پوست خشک و حساسی دارند می‌توانند از روغن آووکادو استفاده کنند. آووکادو میوه‌ای با طبع سرد است و شما می‌توانید با آن پوست‌تان را مرطوب نگه دارید و همچنین بعضی ویتامین‌های موردنیاز پوست خود را تامین کنید.

 

روغن نارگیل

کسانی که پوست حساسی دارند که به سرعت قرمز می‌شود و تمایل دارند پوست‌شان برنزه شود می‌توانند از این روغن استفاده کنند. این روغن دارایSPF است یعنی همانند کرم‌های ضدآفتاب عمل می‌کند و اسیدهای چرب مورد نیاز پوست را تامین می‌کند.

 

روغن فندق

روغن فندق دارای ویتامین E بوده و برای آفتاب گرفتن مناسب است. روغن فندق دارای اسیدهای چربی است که سریع جذب پوست می‌شوند.

 

روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان هم به عنوان مرطوب‌کننده و هم برای برنزه کردن پوست استفاده می‌شود. این روغن از بروز چین و چروک پوست زیر نور آفتاب پیشگیری می‌کند.

 

روغن کنجد

روغن کنجد نیز مانند روغن نارگیل SPF دارد و همانند کرم‌های ضدآفتاب عمل می‌کند. می‌توانید به علت بوی شدید روغن کنجد آن را به همراه روغن‌های دیگر استفاده کنید.

 

عصاره چای سبز یا آلوئه‌ورا

آنتی‌اکسیدانی که در عصاره چای سبز و آلوئه‌ورا وجود دارد باعث محافظت پوست در برابر آفتاب می‌شود. این عصاره هم باعث آب‌رسانی پوست و محافظت در برابر اشعه خورشید می‌شود و هم موجب منعطف شدن پوست می‌شود. یعنی اگر پوست بیش از حد خشک یا چرب است آن را متعادل می‌کند. این عصاره‌ها بهتر است با روغن‌هایی که در بالا گفتیم ترکیب شود تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

 

بهترین ترکیب روغن برای برنزه کردن پوست چیست؟

برای برنزه کردن پوست بهتر است از ۸۰ درصد روغن نارگیل، ۱۰ درصد روغن آفتابگردان، ۵ درصد روغن کنجد و ۵ درصد روغن زیتون استفاده کنید. همچنین می‌توانید کمی عصاره چای سبز یا آلوئه‌ورا به این ترکیب اضافه کنید.

این ترکیب علاوه بر برنزه کردن پوست باعث می‌شود که پوست‌تان در مقابل اشعه‌های آفتاب حفظ شود.