روغن زیتون تصفیه‌نشده چیست؟

روغن زیتون تصفیه نشده نوعی روغن زیتون است که خالص است و عملیات تصفیه روی آن انجام نمی‌گیرد. روغن زیتون دارای تنوع فراوانی است اما چیزی که باعث ایجاد این تنوع شده است، بر خلاف باور عموم، روش استخراج آن، مواد افزودنی و سطح اولئیک اسید آزاد در آن است.

انواع روغن زیتون تصفیه‌نشده

درجه‌بندی روغن زیتون بر اساس اسیدیته و اولئیک اسید آزاد در آن انجام می‌شود. بر همین اساس چند نوع روغن زیتون وجود دارد که عبارت‌اند از روغن زیتون فرابکر، روغن زیتون بکر، روغن زیتون تصفیه نشده، روغن زیتون تصفیه شده و روغن زیتون معمولی. در این میان نوع روغن زیتون فرابکر، روغن زیتون بکر و روغن زیتون تصفیه نشده، یک گروه اصلی را تشکیل می‌دهند که به آن روغن زیتون تصفیه نشده می‌گویند.

روغن زیتون فرابکر

یکی از انواع روغن‌های زیتون تصفیه نشده، روغن زیتون فرابکر است. این نوع روغن زیتون با کیفیت‌ترین نوع روغن زیتون شناخته شده است. برای تهیه این نوع روغن زیتون، عملیات استخراج روغن از زیتون به نحوی انجام می‌شود که هنگام مصرف آن، مزه واقعی زیتون احساس می‌شود. از طرفی میزان ویتامین‌ها، مواد معدنی و خواص اصلی و مفید زیتون در روغن زیتون فرابکر به فراوانی یافت می‌شود. میزان اولئیک اسید در این نوع روغن زیتون نسبت به سایر انواع آن بسیار کمتر است و از طرفی میزان این اسید در روغن زیتون فرابکر در اثر فرآیندهای حرارتی و شیمیایی تغییر نکرده است. رنگ این نوع روغن زیتون سبز طلایی است و عطر و طعم آن نسبت به سایر روغن‌های زیتون متفاوت است. این روغن ته‌مزه تندی ملایمی دارد. از این نوع روغن می‌توان در تهیه انواع سس‌ها و غذاهای سرد استفاده کرد.

روغن زیتون بکر

نوع دیگری از روغن زیتون تصفیه نشده، روغن زیتون بکر است. فرآیند استخراج روغن از دانه‌های زیتون در تهیه روغن زیتون بکر شبیه به فرآیند استخراج روغن در تهیه روغن زیتون فرابکر است. این نوع روغن زیتون نیز دارای طعم و مزه واقعی زیتون است. تنها تفاوت روغن زیتون فرابکر و روغن زیتون بکر، میزان اولئیک اسید موجود در این دو روغن است. میزان اسید اولئیک در روغن زیتون بکر بیشتر از مقدار این اسید در روغن زیتون فرابکر است. معمولا روغن زیتون بکر در بازار به سختی یافت می‌شود.

روغن زیتون تصفیه‌نشده

این نوع روغن زیتون نسبت به نوع بکر و فرابکر کیفیت پایین‌تری دارد. رنگ آن نسبت به دو نمونه توصیف شده در بالا کم‌رنگ‌تر است و از طرفی میزان اولئیک اسید در آن بیشتر از بقیه نمونه‌های روغن‌های تصفیه نشده است. این نوع روغن زیتون به دلیل اینکه بو و مزه کمتری دارد می‌تواند برای تهیه انواع غذاها استفاده شود.

طعم و مزه روغن زیتون تصفیه شده از روغن زیتون تصفیه نشده ملایم‌تر است و طعم غذا را کمتر تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. به همین علت از آن برای پخت‌وپز بیشتر استفاده می‌شود. اما به هر حال خواص روغن زیتون تصفیه نشده از نوع تصفیه شده آن بسیار بهتر است.

خواص روغن زیتون تصفیه‌نشده

روغن زیتون تصفیه‌نشده و بیماری آلزایمر

بر اساس مطالعات انجام شده، روغن زیتون تصفیه نشده دارای فواید زیادی برای سلامت است. یکی از این فواید، کمک به از بین رفتن برخی از عوامل بیماری آلزایمر است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشگاه تمپل پنسیلوانیا، گنجاندن روغن زیتون در رژیم‌های غذایی به خصوص رژیم‌های غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند از حافظه و توانایی یادگیری حفاظت کند. براساس گفته‌های رئیس این تیم تحقیقاتی، روغن زیتون تصفیه نشده موجب کاهش التهاب مغز می‌شود و مهم‌تر از آن اینکه موجب فعال‌سازی فرآیندی موسوم به اتوفاژی می‌شود. اتوفاژی فرآیندی در بدن است که با نابودی سلولی مقابله می‌کند.

روغن زیتون تصفیه‌نشده و التهاب‌های مزمن

به عقیده این کارشناسان، التهاب‌های مزمن عامل اصلی ابتلا به بیماری‌هایی از جمله سرطان، سندروم متابولیک، دیابت و آرتریت هستند. از طرفی به عقیده همین کارشناسان روغن زیتون تصفیه نشده  ماده‌ای ضد التهاب است. در واقع یافته‌های مطالعات مختلف نشان داده‌اند که اولئیک اسید موجود در روغن زیتون باعث کاهش نشان‌گرهای التهابی مثل پروتئین واکنشگر C می‌شود. به همین دلیل مصرف مداوم روغن زیتون تصفیه نشده می‌تواند از پیشرفت التهابات مزمن جلوگیری کند و به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از التهاب مزمن را کاهش دهد.

روغن زیتون تصفیه‌نشده و بیماری‌های قلبی عروقی

از آنجایی که میزان اسیدهای چرب امگا۳ و ویتامین‌هایی مثل K و E در این نوع روغن‌ها زیاد است، مصرف مداوم و البته مناسب آن باعث کاهش بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. مواد مغذی موجود در روغن زیتون تصفیه نشده باعث کم شدن کلسترول  LDL، پایین آمدن فشار خون، کاهش لخته‌های خونی و همچنین بهبود عملکرد آندوتلیال می‌شود.

نکته مهم در خصوص روغن‌های زیتون تصفیه نشده به خصوص نوع فرابکر آن در این است که میزان ویتامین‌های محلول در چربی این نوع روغن زیتون از سایر انواع روغن زیتون بیشتر است. در روغن زیتون فرابکر میزان اسیدهای چرب ضروری بسیار بیشتر است.

میزان مواد مغذی روغن زیتون

به طور خلاصه میزان مواد مغذی موجود در هر ۱۰۰ گرم روغن زیتون تصفیه نشده فرابکر به شرح زیر است:

۱. ۸/۱۳ درصد چربی اشباع
۲. ۷۳ درصد چربی تک اشباع نشده (که عمدتا اولئیک اسید است.)
۳. امگا۶: ۷/۹ درصد
۴. امگا۳: ۷۶/۰ درصد
۵. ویتامین E: ۷۲ درصد نیاز روزانه
۶. ویتامین K: ۷۵ درصد نیاز روزانه

برای اشنایی با خواص بی‌نظیر روغن زیتون اینجا کلیک کنید.