روغن نیمه جامد لادن طلایی از بسته‌بندی جدید خود رونمایی کرد
روغن نیمه جامد لادن

در حال حاضر روغن‌های نیمه‌ جامد جایگزین روغن‌های جامدی شده است که در گذشته در سبد غذایی خانواده‌ها وجود داشت. با روش‌های نوین و بهبود شرایط، روغن نیمه جامد با حذف اسیدهای ترانس به تولید رسیده است. از آن‌جا که روغن‌های خوراکی بخش مهمی از مواد غذایی مورداستفاده در آشپزی را تشکیل می‌دهند، بر سلامتی ما تاثیر زیادی دارند و باید در انتخاب آن‌ها دقت کنیم. روغن نیمه جامد لادن با همان کیفیت و طعم همیشگی در بسته‌بندی جدید عرضه شده است که در ادامه این مطلب به معرفی ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

روش‌های خرید روغن لادن 

 

ویژگی ‌های روغن نیمه جامد لادن

 

  • زیرو ترانس

چربی‌های ترانس تری‌گلیسیرید و کلسترول خون را بالا می‌برند و مشکلات قلبی ایجاد می‌کنند. همچنین این چربی‌ها موجب التهاب عروق و انسداد رگ‌های خونی قلب می‌شوند. روغن نیمه جامد لادن فاقد چربی ترانس است و کلسترول خون را افزایش نمی‌دهد.

کلسترول چیست؟

 

  • مقاومت حرارتی بالا

مقاومت حرارتی یک ویژگی گرمایی است که نشان‌دهنده مقاومت روغن در برابر انتقال حرارت در اثر اختلاف دما است. روغن نیمه جامد لادن مقاومت حرارتی بالایی داشته و در اثر حرارت زیاد نمی‌سوزد.

 

  • حاوی ویتامین E

ویتامین E یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد. این ویتامین فواید بسیار زیادی برای سلامت قلب، مو و پوست دارد. این ویتامین مهم که برای عملکرد صحیح بدن مورد نیاز است، در روغن نیمه جامد لادن موجود است و با مصرف این روغن جذب بدن می‌شود.

 

  • حاوی ویتامین A

ویتامین A یکی دیگر از ویتامین‌های محلول در چربی است که برای تقویت بینایی، جوان‌سازی پوست و تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است. در روغن نیمه جامد لادن این ویتامین موجود است و با مصرف آن جذب بدن می‌شود.

 

  • حاوی امگا۳

امگا۳ یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در برخی چربی‌ها وجود دارد. دلیل ضروری بودن این اسید چرب این است که بدن برای ادامه حیات به آن احتیاج دارد. از جمله خواص امگا۳ می‌توان به تقویت سلامت قلب، تقویت سیستم ایمنی، کاهش وزن و کاهش التهاب اشاره کرد. به دلیل این‌که امگا۳ به طور طبیعی توسط بدن تولید نمی‌شود باید از طریق رژیم غذایی تامین شود. روغن نیمه جامد لادن حاوی مقدار مناسبی امگا۳ است که با مصرف آن بخشی از نیاز بدن به این اسید چرب رفع می‌شود.

امگا۳ چیست و چگونه باید مصرف شود؟

 

  • بسته‌بندی مناسب و در آسان‌بازشو

این روغن با همان  طعم و کیفیت همیشگی ولی در بسته‌بندی جدید عرضه شده است. در بسته‌بندی جدید این محصول یک دسته روی در آن تعبیه شده است که به حمل و استفاده آسان آن کمک می‌کند. علاوه‌براین وجود یک در پیچشی امکان باز و بسته کردن آسان‌تر را فراهم کرده است.

تمامی این ویژگی‌ها در کنار طعم و کیفیت فوق‌العاده روغن نیمه جامد لادن، این روغن را گزینه بسیار مناسبی برای استفاده روزانه در آشپزی، شیرینی‌پزی و .. کرده است.