طرز تهیه سالاد هوریاتاکی یونانی با روغن زیتون
روغن زیتون

سالاد‌های زیادی با روغن زیتون می‌توان تهیه کرد که تابه‌حال طرز تهیه بعضی از آنها را در مجله آشپزی لادن به شما آموزش داده‌ایم. سالاد هوریاتاکی یک سالاد یونانی خوشمزه است که یکی از هیجان‌انگیزترین سالاد‌های مدیترانه‌ای محسوب می‌شود. در این منطقه روغن زیتون در اکثر دستور‌پخت‌ها وجود دارد و این سالاد نیز از این قضیه مستثنی نیست. نکته‌ مهم در تهیه‌ این سالاد استفاده از مواد اولیه‌ تازه و مرغوب است. پنیر فتا، گوجه‌‌فرنگی و دیگر مواد اولیه اگر به اندازه‌ی کافی تازه و باکیفیت نباشند، طعم سالاد چندان دلچسب نخواهد شد. و البته طعم بینظیر روغن زیتون لادن می‌تواند تجربه یک غذای اصیل مدیترانه‌ای را به شما هدیه دهد.

 

آشپزی به سبک یونانی، ضامن سلامت

 

مواد لازم برای سالاد هوریاتاکی

 

سینه‌ مرغ بدون پوست: دو عدد

خیار متوسط: دو عدد

گوجه گیلاسی: ۱۰۰ گرم

کرفس: ۱ ساقه‌ بزرگ

پونه‌ کوهی (اورگانو): ۲ ساقه‌

لیموترش: ۱ عدد

پیاز: ۱ عدد

پنیر فتا: ۲۰۰ گرم

روغن زیتون تصفیه شده‌ لادن: نصف استکان

روغن زیتون بکر لادن: نصف استکان

زیتون سیاه: ۱۵-۲۰ عدد

نمک دریایی به مقدار لازم

 

طرز تهیه سالاد هوریاتاکی 

 

برای شروع به کار برای درست کردن سالاد هوریاتاکی ابتدا با آماده کردن سبزیجات شروع کنید. سبزیجات را بشویید و بگذارید کاملا خشک شود. پیاز‌ها را حلقه‌ای شکل ببرید. کرفس را خرد کنید. خیار‌ را به قسمت‌های باریک تقسیم کنید. پیاز و خیار و گوجه گیلاسی و کرفس را داخل ظرف بزرگی بریزید و آن‌‌ها را به روغن زیتون بکر لادن آغشته کنید. آب لیمو را هم داخل ظرف بریزید و مجددا هم بزنید تا سالاد بافت یکنواختی پیدا کند. نمک را اضافه کنید اما به مقدار نمک دقت کنید چون پنیر فتا نمک زیادی دارد و ممکن است سالاد شور شود.

 

طرز تهیه‌ی سالاد تایلندی با سس لیمو، گشنیز و روغن زیتون لادن

 

هم‌زمان در ماهیتابه‌‌ای نسبتا بزرگ روغن زیتون تصفیه‌شده‌ لادن را بریزید. سینه‌ مرغ را خرد کنید و هنگامی که روغن به اندازه کافی گرم شد در ماهیتابه قرار دهید و تفت دهید. میزان سرخ شدن سینه مرغ بستگی به سلیقه خودتان دارد. اما از آنجایی که قرار است سینه مرغ روی سالاد قرار بگیرد، بهتر است که مرغ خشک نشود و آب‌دار باشد.

سینه مرغ را روی سبزیجات قرار دهید. نحوه‌ سرو سالاد یونانی به این صورت است که در قسمت رویی سالاد پنیر فتا و روغن زیتون و پونه‌ کوهی و زیتون سیاه ریخته می‌شود. البته در این سالاد همیشه از مرغ استفاده نمی‌شود که می‌توانید بنا بر تشخیص خود این مورد را حذف کنید. سالاد هوریاتاکی آماده است و می‌توانید از طعم یک سالاد مدیترانه‌ای لذت ببرید.