طرز تهیه یک سس اسپاگتی ساده با روغن زیتون لادن
روغن زیتون

اسپاگتی یکی از غذاهای اصیل ایتالیایی است که در سرتاسر جهان محبوبیت زیادی برای خود دست و پا کرده است. برای درست کردن یک اسپاگتی اصیل ایتالیایی نیازی نیست حتما از مواد پروتئینی استفاده کنید. در واقع اصالت اسپاگتی به سس آن بستگی دارد. سس اسپاگتی از ساده‌ترین سس‌های آشپزی ایتالیایی است که اگر اصولی تهیه شود دست کمی از شاهکار ندارد. در این سس از روغن زیتون استفاده می‌شود که از اجزای جدانشدنی آشپزی ایتالیایی است. روغن زیتون لادن به سس اسپاگتی شما طعم بینظیری خواد داد. همچنین در این دستور پخت به جای جعفری می‌توانید از ریحان استفاده کنید و یا مقداری از هر دو را داخل غذا بریزید.

 

ده ماده غذایی که پای ثابت آشپزی ایتالیایی هستند

 

مواد لازم برای اسپاگتی با روغن زیتون لادن (برای ۴ نفر)

۴۰۰ گرم اسپاگتی

۵۰ میلی‌لیتر روغن زیتون لادن خرید از دیجی کالا

۳ حبه سیر پوست کنده

۱ عدد فلفل قرمز

جعفری یا ریحان به مقدار دلخواه

نمک و فلفل به مقدار دلخواه
 


 

طرز تهیه اسپاگتی با روغن زیتون لادن

در یک قابلمه آب و نمک بریزید و بگذارید جوش بیاید. اسپاگتی را داخل ظرف آب‌جوش و نمک بریزید و اجازه دهید بپزد. این کار را تا زمانی که اسپاگتی نرم شود (و البته هنوز حالت و بافت خود را حفظ کند) ادامه دهید.

 

فوت‌وفن‌های پخت پاستا

 

هم‌زمان، در ظرفی دیگر، روغن زیتون لادن را روی حرارت پایین قرار داده و سیر را یکی دو دقیقه در آن تفت دهید. برای هم زدن از قاشق چوبی استفاده کنید تا طعم سیر با طعم بینظیر روغن زیتون لادن مخلوط شود. سه قاشق غذاخوری آب به سس اضافه کنید و بعد از اضافه کردن فلفل قرمز و جعفری یا ریحان، تا زمان جوش آمدن سس آن را هم بزنید. نمک را اضافه کنید و ۳ دقیقه دیگر سس را حرارت دهید تا به خوبی مخلوط شود.

زمانی که اسپاگتی آماده شد آن را آب‌کش کنید. البته باید توجه داشته باشید که اسپاگتی هنوز کمی خیس باشد. حالا زمانش رسیده که آن را درون ظرف ریخته و سس را اضافه کنید. به آرامی اسپاگتی و سس را درون ظرف تکان دهید تا کمی با هم مخلوط شوند. حالا می‌توانید از طعم واقعی اسپاگتی لذت ببرید و آن را نوش جان کنید. اگر سس اسپاگتی کم و غذا اندکی خشک است می‌توانید روی آن کمی روغن زیتون بکر لادن بریزید و از مزه واقعی روغن زیتون ۱۰۰% خالص لذت ببرید.

 

غذاهای مشابه