طرز تهیه سوپ سوسیس ایتالیایی با روغن زیتون
روغن زیتون

در این پست از مجله آشپزی لادن طرز تهیه سوپ سوسیس ایتالیایی با روغن زیتون را به شما آموزش می‌دهیم. سوپ‌های بسیاری با استفاده از روغن زیتون تهیه می‌شود که بسیاری از آن‌ها را در مطالب قبلی مجله آشپزی لادن مطالعه کردید.

استفاده از موادی مثل سوسیس در سوپ برای ما ایرانی‌ها عجیب به نظر می‌رسد. اما ما تلاش می‌کنیم در مجله آشپزی لادن علاوه بر غذاهای ایرانی یا آشنا برای مخاطبین ایرانی، طرز تهیه غذاهای متفاوت از ملل مختلف را هم آموزش دهیم. سوپ سوسیس ایتالیایی یکی از این سوپ‌هاست که می‌توانید با استفاده از مواد اولیه خوش‌مزه و غیرمتعارف تهیه کنید. پایه و اساس این سوپ همان‌طور که از نامش پیداست، سوسیس ایتالیایی است که در سرتاسر جهان طرفداران زیادی دارد. این سوسیس معمولا در دو نوع ساده و تند تهیه می‌شود که برای پخت این سوپ می‌توانید از مدل دلخواه خودتان استفاده نمایید. البته از سوسیس‌های دیگر هم می‌توانید استفاده کنید. فقط به این نکته توجه کنید که سوسیس‌هایی با درصد گوشت بالا انتخاب کنید.

طرز تهیه مرغ چینی با سس لیمو

استفاده از روغن زیتون لادن در تهیه این سوپ باعث شده طعم بینظیر و خواص فوق‌العاده این روغن به سایر طعم‌های این سوپ اضافه شود. اگر عطر روغن زیتون بکر را دوست دارید توصیه می‌کنیم در سوپ‌تان از روغن زیتون بکر لادن استفاده کنید و برای مواقعی که به تفت دادن مواد غذایی نیاز است بهتر است روغن زیتون تصفیه شده لادن استفاده شود. هر دو محصول سرشار از خواص سلامتی هستند و طعم بینظیر غذاهای ایتالیایی را برای شما به ارمغان می‌آورند. البته اگر بوی روغن زیتون بکر برای شما تند است، می‌توانید در همه غذاها از روغن زیتون تصفیه شده لادن استفاده کنید.

دستور پخت سوپ ذرت آمریکایی

 

مواد لازم برای سوپ سوسیس ایتالیایی با روغن زیتون

 

سوسیس ایتالیایی: ششصد گرم

سیر: یک حبه

آب گوشت: دو پیمانه

آب گوجه‌فرنگی: چهارصد گرم

هویج: یک عدد

کدو: دو عدد

اسفناج: دو پیمانه

فلفل سیاه: به مقدار لازم

نمک: به مقدار لازم

لوبیا سبز: یک پیمانه

روغن زیتون لادن: به مقدار لازم

 

طرز تهیه سوپ سوسیس ایتالیایی با روغن زیتون لادن

 

برای آماده‌سازی مواد اولیه هویج را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید یا با رنده درشت رنده کنید. سوسیس را هم به اندازه دلخواه (متوسط یا کوچک) خرد کنید. سیر را له یا رنده کنید.

در یک تابه روغن زیتون تصفیه شده لادن بریزید و سوسیس را همراه با سیر تفت دهید. وقتی که سیر و سوسیس به خوبی تفت داده شد و رنگ آن تغییر کرد، آب گوشت، آب گوجه‌فرنگی و هویج را به ظرف اضافه کنید. به جای آب گوشت می‌توانید یک عصاره آماده گوشت را در دو پیمانه آب حل کنید و به سوپ اضافه کنید. طبیعی است که آب گوشت واقعی طعم بهتری به سوپ می‌دهد. نمک و فلفل را به ظرف اضافه کنید بعد از کم کردن شعله روی ظرف را بپوشانید و اجازه دهید برای پانزده دقیقه قل بخورد.

در مرحله بعدی لوبیا و کدو را به ظرف اضافه کنید و مجددا بعد از پوشاندن روی ظرف پانزده دقیقه دیگر سوپ را حرارت دهید تا کدو و لوبیا به خوبی بپزد و نرم شود.

حالا سوپ را از روی حرارت بردارید و بعد از اضافه کردن اسفناج، آن را نوش جان کنید.