طرز تهیه شریمپ‌ رول با روغن کانولا لادن
روغن کانولا لادن

ساندویچ همیشه غذای مناسبی برای مهمانی‌های خودمانی و پیک نیک است. شریمپ رول یک ساندویچ خوش‌مزه استرالیایی است که در عین سادگی، ارزش غذایی بالایی دارد. روغن کانولا لادن بهرین گزینه برای استفاده در این غذا است. طعم لذیذ میگو در کنار سس مایونز و سایر مواد اولیه، شریمپ رول را تبدیل به غذایی لذیذ کرده که در بین سایر ساندویچ‌ها، طعم متفاوتی دارد.

طرز تهیه پلومیگو

 

مواد لازم برای شریمپ رول با روغن کانولا لادن

 

۷۰۰ گرم میگوی پاک شده

۱ ساقه‌ی بزرگ کرفس، خردشده (تقریبا نصف استکان)

یک چهارم استکان سس مایونز

نصف استکان روغن کانولا لادن

دو قاشق چای‌خوری فلفل قرمز

یک قاشق غذاخوری پیازچه‌ خردشده

دو قاشق چای‌خوری آبلیمو

یک قاشق چای‌خوری نمک

دو قاشق غذاخوری کره

دوازده نان باگت کوچک

برگ گرفس به مقدار لازم

 

طرز تهیه شریمپ رول با روغن کانولا لادن

 

در یک ظرف متوسط آب بریزید و روی حرارت زیاد قرار دهید تا جوش بیاید. میگو‌هایی را که قبلا پاک کرده‌‌اید داخل آب بریزید و در ظرف را بگذارید. مدت یک دقیقه اجازه دهید میگو‌ها بپزند. سپس ظرف را از روی گاز بردارید و میگو‌ها را آب‌کش کنید. میگو‌های پخته را در دمای اتاق قرار دهید تا خنک شوند. وقتی که خنک شدند خردشان کنید.

شش ماده‌ اولیه‌ بعدی شامل ساقه‌ کرفس، سس مایونز، روغن کانولا لادن، فلفل قرمز، پیازچه و آب‌لیمو را در یک ظرف بریزید و به‌خوبی مخلوط کنید. میگو‌ها را نیز داخل ظرف بریزید و هم بزنید تا مزه دار شوند.

 

فوت‌وفن‌هایی برای از بین بردن بوی بد ماهی

 

در یک ظرف نچسب، کره را بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا گرم شود. خمیر نان‌ها را بیرون بیاورید، آنها را صاف کنید و در تابه بگذارید ۱ دقیقه صبر کنید سپس برگردانید تا داخل نان هم یک دقیقه در کره برشته شود. نان‌ها را از ظرف خارج کنید.

هر نان را با دو قاشق غذاخوری میگو و مایه‌ای که تهیه کردید پر کنید و روی آن کمی برگ کرفس تازه بریزید. شریمپ رول را باید بلافاصله بعد از آماده شدن سرو کنید.