طرز تهیه‌ سالاد تبوله‌ با گل‌کلم با روغن زیتون
روغن زیتون

سالاد تبوله یک غذای لبنانی است که در کشورهای خاورمیانه بسیار محبوب است و جای خود را در آشپزی ملل هم باز کرده است. تبوله با ریز خرد کردن سبزیجات آماده می‌شود و روغن زیتون یکی از اصلی‌ترین مواد تشکیل‌دهنده آن است. با استفاده از روغن زیتون بکر لادن، می‌توانید طعم بی‌نظیر روغن زیتون خالص و طبیعی را به تبوله اضافه کنید و از خواص بی‌شمار آن برای سلامتی نیز استفاده کنید. جعفری دیگر عضو مهم مواد اولیه این سالاد است که طعم خاص تبوله به دلیل وجود این سبزی و البته بلغور است. در استفاده از بلغور نباید زیاده‌روی کرد زیرا طعم سالاد را تغییر می‌دهد.

این سالاد در سال‌های اخیر محبوبیت فراوانی در سراسر دنیا به دست آورده و علاوه بر رستوران‌ها، در بسیاری از سوپرمارکت‌ها نیز یافت می‌شود. در اینجا ما به مواد اولیه تبوله گل‌کلم اضافه کرده‌ایم که مزه و خواص این سالاد را بهتر می‌کند.

طرز تهیه سالاد مکزیکی با سالمون

 

مواد لازم برای سالاد تبوله با گل‌کلم

 

بلغور: نصف پیمانه

گوجه‌فرنگی کوچک: ۴ عدد

خیار متوسط: ۱ عدد

جعفری: به مقدار دلخواه

نعنا: ۱۲ برگ

پیازچه: ۴ ساقه

گل کلم: ۲۰۰ گرم

آبلیمو: ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری

روغن زیتون بکر لادن: ۴ قاشق غذاخوری

کاهو: به مقدار دلخواه (در صورت تمایل)

 

طرز تهیه سالاد تبوله با گل‌کلم

 

بلغور را بشویید و برای پنج تا هفت دقیقه در یک ظرف آب قرار دهید. بعد از این مدت آن را آب‎‌کش کنید. اگر دیدید بلغور هنوز خیس است، با دست آب آن را بگیرید.

خیار، گوجه‌فرنگی، جعفری، گل‌کلم، نعنا و پیازچه را ریز خرد کنید. البته توجه کنید که گل‌کلم نباید زیاد خرد شود. گوجه فرنگی را در آب‌کش قرار دهید تا آب اضافه آن تخلیه شود.

طرز تهیه سالاد مدیترانه‌ای با برنج قهوه‌ای

همه سبزیجاتی که خرد کرده‌اید را در ظرفی بریزید و با یکدیگر مخلوط کنید. بلغور را نیز اضافه کنید و به آرامی هم بزنید. سالاد را با نمک مزه‌دار کنید.

آبلیمو و روغن زیتون را به ترکیب اضافه کنید و مجددا همه مواد را هم بزنید.

برای بهترین طعم و نتیجه، سالاد تبوله را ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. حالا سالاد را به ظرفی که می‌خواهید آن را سرو کنید منتقل کنید. می‌توانید کاهو را شبیه قایق درست کرده و سالاد را داخل آن بریزید و سرو کنید. نان پیتا نیز برای سرو همراه با سالاد تبوله گزینه مناسبی است.