طرز تهیه سالاد مدیترانه‌ای با برنج قهوه‌ای
طرز تهیه سالاد

آشپزی مدیترانه‌ای و به طور خاص آشپزی یونانی طرفداران زیادی دارد. در سراسر دنیا این منطقه را علاوه بر آب‌ و هوای معتدل و تاریخ غنی، با سالادهای خوش طعم‌اش که معمولا با طعم و عطر روغن زیتون همراه است می‌شناسند. اگر به دنبال طرز تهیه سالاد خوشمزه‌ای هستید که برای مهمانی‌های بزرگ و شلوغ مناسب باشد و در عین حال به سلامت غذایی که می‌خورید اهمیت می‌دهید، از درست کردن این سالاد پشیمان نخواهید شد. برای لذت بردن از طعم اصیل غذای مدیترانه‌ای این سالاد را با روغن زیتون بکر لادن که طعم بینظیر و اصیلی دارد درست کنید.

آشپزی به سبک یونانی ضامن سلامت

 

مواد لازم برای سالاد مدیترانه‌ای با برنج قهوه‌ای

 

یک و نیم استکان برنج قهوه‌ای پخته نشده

چهار استکان آب

دو قاشق غذاخوری سرکه‌ی سفید

دو قاشق غذاخوری سرکه‌ی بالزامیک

یک حبه سیر خرد شده

نصف قاشق چای‌خوری فلفل سیاه

نصف قاشق چای‌خوری نمک

نصف استکان روغن زیتون بکر لادن

یک چهارم استکان ریحان خرد شده

پنج عدد برگ اسفناج خرد شده

شش عدد پیازچه‌ی خرد شده

یک استکان پنیر فتا

 

طرز تهیه سالاد مدیترانه‌ای با برنج قهوه‌ای

 

در یک ظرف آب و برنج قهوه‌ای را بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید برنج نرم شده و آب برنج بخار شود. ۳۵ تا ۴۰ دقیقه برای این مرحله مناسب است.

همزمان در ظرفی دیگر، سرکه‌ سفید و بالزامیک، سیر، فلفل و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید. هنگام ترکیب کردن مواد، روغن زیتون بکر لادن را به آرامی به ظرف اضافه کنید. حالا باید ریحان خرد شده را داخل ظرف بریزید.

 

در یک ظرف بزرگ اسفناج‌ را بریزید و برنج قهوه‌ای پخته شده را به آن اضافه کنید. گوجه و پیازچه را همراه با سسی که در مرحله‌ قبلی آماده کردید روی سالاد بریزید. مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید تا زمانی که اسفناج‌ها نرم شوند.

در آخرین مرحله به آرامی پنیر فتا را به سالاد اضافه کنید. روی سالاد را بپوشانید و برای یکی دو ساعت داخل یخچال بگذارید. سالاد آماده‌ی سرو است.

۷ روش خوشمزه برای استفاده از روغن زیتون

 

ارزش غذایی سالاد مدیترانه‌ای با برنج قهوه‌ای

 

کالری ۵۵

چربی ۳ گرم

سدیوم ۲۹۱ میلی‌گرم

کربوهیدرات ۳ گرم

پروتئین ۴ گرم