طرز تهیه سس مایونز خانگی با روغن زیتون
روغن زیتون

وقتی می‌توانید از تمامی مغازه‌های اطراف محل زندگی‌تان سس مایونز تهیه کنید چه نیازی است که آن را در خانه درست کنید؟ جواب ساده است! سس مایونز خانگی طعم و کیفیت بسیار بهتری نسبت به نمونه‌های صنعتی آن دارد و شما  با استفاده از مواد تشکیل‌دهنده سالم مانند روغن زیتون می‌توانید ارزش غذایی آن را بالا ببرید.

با تهیه این مایونز خانگی و اضافه کردن مواد اولیه دیگر به آن، می‌توانید سس‌های مختلفی تهیه کنید. رمز اصلی در درست کردن یک مایونز خوشمزه، استفاده از مواد اولیه تازه و با کیفیت است. استفاده از روغن زیتون لادن باعث می‌شود این سس مایونز  طعم بی‌نظیری به خود بگیرد.

۷ روش خوشمزه برای استفاده از روغن زیتون

 

مواد لازم برای سس مایونز خانگی با روغن زیتون

 

زرده تخم مرغ بزرگ: ۱ عدد

نمک: یک چهارم قاشق چای‌خوری

آبلیمو: ۱ قاشق غذاخوری

سس خردل: نصف قاشق چای‌خوری

روغن زیتون بکر لادن: سه چهارم پیمانه

 

طرز تهیه سس مایونز خانگی با روغن زیتون

 

تخم‌مرغ را از یخچال بیرون بگذارید تا دمای آن به دمای اتاق برسد. سپس زرده و سفیده آن را جدا کنید. زرده تخم‌مرغ و نمک را در غذاساز بریزید و به‌خوبی با یکدیگر مخلوط کنید. سپس آبلیمو و سس خردل را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. هم زمان با مخلوط کردن، روغن را قطره قطره به سس اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. این پروسه باید با صبر و حوصله انجام شود و اگر عجله کنید نتیجه کار جالب از آب در نمی‌آید. اگر در مخلوط کردن مواد عجله کنید روغن از تخم‌مرغ جدا می‌شود و سس خودش را نمی‌گیرد. سعی کنید از یک غذاساز نسبتا بزرگ برای این کار استفاده کنید.

وقتی روغن را اضافه کردید و سس آماده شد آن را بچشید تا در صورت نیاز و بر اساس سلیقه خود به آن نمک و آبلیمو اضافه کنید. در نهایت روی سس را با سلفون بپوشانید و در یخچال نگه‌داری کنید. این سس را می‌توانید برای مدت پنج روز در یخچال نگه دارید. تنها کافی است قبل از مصرف آن را هم بزنید.

طرز تهیه سالاد هوریاتاکی یونانی با روغن زیتون

 

طرز تهیه چند سس معروف با مایونز

 

سس تارتار

سس تارتار یکی از محبوب‌ترین سس‌های دیپ در دنیاست که به‌خصوص در کنار غذاهای دریایی بسیار خوشمزه است. برای تهیه سس تارتار، ۱ پیمانه مایونز را با ۲ قاشق غذاخوری خیارشور، ۱ قاشق چای‌خوری سس خردل زرد و ۱ قاشق چای‌خوری آب‌لیمو مخلوط کنید.

 

سس چیک فیله

رسپی این سس متعلق به رستوران‌های زنجیره‌ای چیک فیله در آمریکاست. این رستوران در تهیه غذاهای سوخاری تخصص دارد. سس چیک فیله برای استفاده در کنار انواع غذای سرخ‌کردنی مناسب است. برای تهیه این سس، نصف پیمانه مایونز را با ۲ قاشق سس باربیکیو، ۲ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق غذاخوری خردل، ۲ قاشق چای‌خوری خردل و ۲ قاشق چای‌خوری آب‌لیمو مخلوط کنید.

 

سس گارلیک آیولی

این سس برای انواع برگر و ساندویچ گوشت مناسب است. ۱ پیمانه مایونز را با ۳ قاشق غذاخوری آب‌لیمو، ۳ قاشق چای‌خوری فلفل سیاه، ۱ قاشق چای‌خوری نمک و ۱۰ حبه سیر خردکرده را با هم مخلوط کنید.

 

سس دیپ سبز

نصف پیمانه مایونز، نصف پیمانه خامه ترش، نصف پیمانه جعفری خردشده، یک پیاز ریز خردشده، ۱ قاشق غذاخوری شوید خردشده، ۱ قاشق غذاخوری ترخون خردشده، ۲ قاشق چای‌خوری پوست لیموی رنده‌شده، ۱ قاشق غذاخوری آب‌لیمو، ۱ حبه سیر خردشده و نوک قاشق غذاخوری فلفل سیاه را مخلوط کنید. این سس دیپ برای سرو در کنار انواع غذا مناسب است.

 

سس چیپوتله

چیپوتله یک رستوران زنجیره‌ای در آمریکاست که در غذای مکزیکی تخصص دارد. چیپوتله در واقع به معنی فلفل هالوپینوی قرمز خشک‌شده است که برای درست کردن این سس دیپ مکزیکی خوشمزه از آن استفاده می‌شود. برای درست کردن این سس باید یک چهارم پیمانه مایونز، یک چهارم پیمانه خامه ترش، ۱ فلفل هالوپینوی خشک خردشده، نصف قاشق غذاخوری سرکه سفید و کمی زیره و نمک را با هم مخلوط کنید.