طرز تهیه سوپ چیزبرگر
طرز تهیه سوپ

با شنیدن نام سوپ چیزبرگر شاید احساس خوشایندی به شما دست ندهد اما یک بار امتحان این سوپ نظرتان را تغییر خواهد داد. سوپ چیزبرگر با گوشتی مشابه گوشت برگر تهیه می‌شود و برخلاف نامش، طعم آشنایی دارد. این سوپ در بعضی رستوران‌های محلی آمریکا سرو می‌شود و شما همراهان مجله آشپزی لادن می‌توانید در این مطلب طرز تهیه آن را بخوانید. طرز تهیه سوپ چیزبرگر ساده است و می‌توانید به‌راحتی آن را تهیه کنید.

البته این نام به صورت نمادین انتخاب شده و دلیل انتخاب آن وجود گوشت و پنیر در این سوپ است. با استفاده از روغن زیتون لادن می‌توانید طعم بینظیر این روغن را به سوپ خود اضافه کنید.

طرز تهیه سوپ سوسیس ایتالیایی

 

مواد لازم برای سوپ چیزبرگر

 

گوشت گوساله: ۲۵۰ گرم

کره: ۴ قاشق غذاخوری

پیاز: ۱ عدد

هویج: ۱ عدد

کرفس: ۱ ساقه جوان

ریحان خشک: ۱ قاشق چای‌خوری

جعفری خشک: ۱ قاشق چای‌خوری

سیب‌زمینی متوسط: ۲ عدد

پنیر پارمسان: نصف پیمانه

آب مرغ: ۳ پیمانه

آرد سفید: ¼ پیمانه

شیر: ۲ پیمانه

نمک: ¾ قاشق چای‌خوری

فلفل: نصف قاشق چای‌خوری

خامه ترش: ¼ پیمانه

روغن زیتون تصفیه شده لادن: به مقدار لازم

 

طرز تهیه سوپ چیزبرگر

 

پیاز، هویج و کرفس را خرد کنید. سیب‌زمینی را هم پوست بگیرید و خرد کنید.

یک ظرف بزرگ را روی حرارت متوسط قرار دهید و گوشت چرخ‌کرده را با مقدار کمی روغن زیتون تفت دهید تا رنگ صورتی‌اش تغییر کند. نیازی به سرخ کردن کامل گوشت نیست و با کمی تفت دادن، گوشت آماده مرحله بعد می‌شود. وقتی رنگ گوشت تغییر کرد آن را از ماهیتابه خارج کنید و در یک ظرف جداگانه نگه‌ دارید و روی ظرف را سلفون بکشید.

در همان ظرفی که گوشت را تفت داده‌اید مقداری کره بریزید و هویج و پیاز و کرفس را که از قبل خرد کرده‌اید تفت دهید. این کار را تا زمانی که رنگ پیاز تغییر کند و کرفس و هویج کمی نرم شوند ادامه دهید. در ادامه ریحان و جعفری خشک‌شده را نیز به تابه اضافه کنید و مجددا همه مواد را با یکدیگر تفت دهید و مخلوط کنید. ده دقیقه زمان برای این قسمت از تهیه سوپ چیزبرگر کافی است.

دستور پخت سوپ ذرت آمریکایی

بعد از آماده شدن سبزیجات سیب‌زمینی، گوشت، و آب مرغ را به ظرف اضافه کنید. به جای آب مرغ می‌توانید ۱ یا ۲ عصاره آماده مرغ را در ۳ پیمانه آب حل کنید. شعله را کمی زیاد کنید و اجازه دهید سوپ قل بخورد. سپس شعله را کم کنید تا سوپ جا بیافتد. در ظرف را بگذارید و بعد از ۱۰-۱۲ دقیقه که سیب‌‌زمینی‌ها نرم شدند شعله را خاموش کنید.

هم‌زمان یک ظرف کوچک را روی حرارت بگذارید، مقدار باقی‌مانده کره را آب کرده و به آن آرد را اضافه کنید و تفت دهید. هر زمان که در ظرف حباب ایجاد شد (تقریبا بین ۳ تا ۵ دقیقه طول می‌کشد) مخوط کره و آرد را به سوپ اضافه کنید. در آخرین مرحله شیر، پنیر پارمسان رنده شده، نمک و فلفل را به سوپ اضافه کنید و یکی دو دقیقه دیگر به حرارت دادن و هم زدن ادامه دهید تا پنیر آب شود.

سوپ چیزبرگر آماده است و می‌توانید برای تزیین آن از خامه ترش استفاده کنید.