روغن کانولا (کلزا)

روغن کانولا

روغن کانولا (کلزا) از دانه های خوراکی گیاه کانولا (کلزا) تهیه می‌شود. مزایای روغن کانولا به طور عمده به دلیل محتوای آلفا لینولنیک اسید (ALA) می باشد. ALA ها چربی‌های ضروری هستند که بدن با کمک آن‌ها می‌تواند فرم‌های فعال اسیدهای چرب امگا۳ بسازد که مانند چربی‌های سالم موجود در روغن ماهی می باشد، هرچند […]

انتخاب چربی و روغن مناسب برای پخت و پز

Healthy-heart oil
نمی‌دانید کدام روغن‌ سالم برای قلب هستند و کدام‌ها نه؟ ما این سوال را دکتر جیمز پرکو (James D. Perko)، مدیر اجرایی موسسه سلامتی کلینیک کلیولند و مرکز پزشکی سبک زندگی، و همچنین متخصصین تغذیه کاترین پاتون (Katherine Patton)، و جولیا زومپانو (Julia Zumpano)، از برنامه قلب‌شناسی پیشگیرانه موسسه قلب و عروق میلر پرسیدیم.
فراموش نکنید که روغن، چربی است، و صرف نظر از روغنی که استفاده می‌کنید، کالری چربی هنوز هم کالری چربی است. بنابراین باید تا جای ممکن چربی کمتری برای تهیه غذاهای خود استفاده کنید.با کمک این نکته‌ها در مورد استفاده از روغن، دستور تهیه غذای علاقه خود را تغییر دهید تا علاوه بر حفظ طعم غذا، آن را سالم‌تر نیز کنید. شاید بد نباشد این نکات را روی درب کابینت یا یخچال بچسبانید تا در صورت نیاز خیلی سریع و راحت به آن مراجعه کنید. ادامه مطلب …

سالم‌ترین روغن‌ها برای سس سالاد

Healthy-Salad-For-Salad

در سس سالاد از چه روغنی استفاده کنیم

سالاد سبزیجات مواد مغذی ضروری برای بدن را تهیه می‌کند و می‌تواند پایه و اساس یک وعده غذایی کم کالری باشد. به همین ترتیب سس سالاد نیز می‌تواند طعم و بافت بهتری به سالاد شما بدهد و صد البته یک روغن سالم، به بهتر بودن آن کمک می‌کند.
کالری همه روغن‌ها بالاست و اگر بیش از حد مصرف شوند، موجب افزایش وزن می‌شوند. بنابراین در سالاد کم کالری خود فقط از میزان کمی روغن سالم استفاده کنید.
ادامه مطلب …

سالم‌ترین روغن برای سس سالاد

The-healthiest-oil-for-salad-dressing

 استفاده روغن سالم برای سس سالاد

چند نوع مختلف روغن پخت‌وپز وجود دارد که می‌توان برای سس سالاد نیز استفاده کرد. اگر بخواهیم بُعد سلامت روغن را در نظر بگیریم باید گفت که سالم‌ترین روغن‌ها، غنی از چربی‌های چندغیراشباع‌، فیتوکمیکال‌ها و اسید آلفا لینولنیک هستند.

روغن‌های پخت و پز حاوی چربی‌های چند‌غیراشباع و یا تک‌غیراشباع بوده که هر دو چربی‌های اشباع‌نشده و سالم برای سلامت قلب هستند. از انواع روغن‌های غنی از چربی غیراشباع می‌توان روغن زیتون، کانولا، بادام زمینی، آووکادو و بادام را نام برد.

ادامه مطلب …

نکات پخت‌ و پز با روغن

cooking-food-with-oil

رعایت موارد مهم پخت و پز با روغن

اصلا چرا باید با روغن آشپزی کرد

چربی درکل چیز بدی نیست! چربی باعث می‌شود که غذاها نرم و لذیذ شوند. به غذای شما عطر و طعم می‌دهد. همچنین از چسبیدن غذاها به هم جلوگیری می‌کند. شما باید در پخت و پز غذاها، روغن را محدود کنید، اما نباید تمام چربی‌ها را از رژیم خود قطع کنید، چون علاوه بر طعم غذا، ممکن است سلامتی خود را هم در معرض خطر قرار دهید. ادامه مطلب …

نکات مهم پخت ‌و پز با روغن

Important-tips-for-cooking-with-oil

۷ مورد در مورد پخت‌ و پز با روغن

وقتی بحث از پخت‌ و پز با روغن به میان می‌آید، بیشتر به دنبال طعم هستید یا سلامتی؟ مردم در این زمینه نظرات متفاوتی دارند.

Health Hub اخیرا در مورد آشپزی با روغن با جیمز پروکو (James Perko)، سرآشپز اجرایی موسسه سلامتی کلینیک کلیولند و مرکز پزشکی سبک زندگی، و همچنی کاترین پاتون (Katherine Patton)، متخصص تغذیه مصاحبه کردند.
که هفت مورد از نکات مهم، به همراه چند نکته آشپزی، این گفتگو به شرح زیر است:

ادامه مطلب …