کدام مواد غذایی را هرگز نباید در مایکرویو قرار داد؟
آشپزی

یکی از وسایلی که هنگام آموزش آشپزی باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید مایکروویو است. مایکروویو یکی از جادو‌های تکنولوژی جدید است که کار آشپزی را برای افراد پرمشغله راحت کرده و خرید آن می‌تواند از تعداد وعده‌های غذای آماده‌ای که مصرف می‌کنید کم کند. با مایکرویو می‌توانید زمان آماده‌سازی قبل از پخت غذا و همچنین زمان پخت را تا حد زیادی کاهش دهید.

اما تمام وسایل و خوراکی‌هایی که در آشپزخانه و یا خانه وجود دارد مناسب قرار دادن در مایکروویو نیستند. بعضی از مواد غذایی و ظروف بعد از قرار گرفتن در مایکرویو ترکیبات سمی تولید می‌کنند، آتش می‌گیرند، ذوب می‌شوند و یا حتی منفجر می‌شوند. بسیاری از مواد غذایی که هر روز از آن استفاده می‌کنیم نباید داخل مایکروویو قرار بگیرند. در این مقاله ده ماده غذایی را نام می‌بریم که هرگز نباید داخل مایکرویو قرار بگیرند.

برای سلامت بدن چه مقدار کالری کافی است؟

 

فلفل‌های چیلی

 

انواع فلفل چیلی که یکی از پرمصرف‌ترین فلفل‌ها در آشپزی است و در رنگ‌های قرمز، نارنجی و سبز وجود دارد، حاوی ماده‌ای شیمیایی به نام کپسایسین است. وقتی فلفل در معرض حرارت (به‌خصوص حرارت خیلی زیاد) قرار می‌گیرد، این ماده در هوای داخل مایکرویو پخش می‌شود. به محض باز کردن در مایکرویو، این ماده شیمیایی ممکن است باعث آسیب جدی به ریه‌ها، چشم، بینی و مجاری تنفسی شود.

نحوه صحیح حرارت دادن: به جای قرار دادن فلفل چیلی در مایکروویو آن را تفت دهید.

 

تخم‌مرغ خام یا آب‌پز

 

معمولا در آموزش آشپزی از پخت تخم‌مرغ به عنوان یکی از ساده‌ترین کارها یاد می‌شود. اما پختن تخم‌مرغ هم فوت‌وفن‌های خود را دارد. بعضی افراد فکر می‌کنند تخم‌مرغ را فقط به‌ صورت خام نباید در مایکروویو گذاشت. اما این قانون در مورد تخم‌مرغ پخته هم وجود دارد. وقتی تخم‌مرغ خام یا آب‌پز را در مایکروویو قرار می‌دهید، داخل آن بخار تولید می‌شود و این بخار در داخل تخم‌مرغ حبس شده و منجر به تولید فشار می‌شود. چون سرعت بالا رفتن دما در مایکروویو بالاست این بخار فرصت خارج شدن از منفذهای پوست تخم‌مرغ را ندارد و باعث منفجر شدن تخم‌مرغ می‌شود. حرارت داخل تخم‌مرغ ممکن است موجب سوختگی شما شود.

نحوه صحیح حرارت دادن: اگر می‌خواهید تخم‌مرغ خام را در مایکروویو بپزید باید آن را در یک کاسه کوچک بشکنید و در مایکروویو بگذارید. برای گرم کردن تخم‌مرغ آب‌پز بهتر است تخم‌مرغ را از پوست بیرون بیاورید و به چهار قسمت تقسیم کنید.

 

آب

 

بسیاری از افراد برای سرعت دادن به فرآیند آشپزی ترجیح می‌دهند آب را از پیش داغ کنند و در غذا بریزند. سریع‌ترین راه برای داغ کردن آب استفاده از مایکروویو است؛ اما این روش نسبت به داغ کردن آب در کتری خطرات بیشتری دارد. آب داخل مایکرویو ممکن است به سرعت بیش از اندازه داغ شود و به دلیل قل نخوردن شما متوجه داغ بودن آب نشوید. حتی ممکن است با داخل کردن قاشق یا تی‌بگ به داخل آب، به طور ناگهانی به اطراف بپاشد.

نحوه صحیح حرارت دادن: استفاده از کتری بهترین گزینه برای داغ کردن آب است. در صورت تمایل می‌توانید از کتری‌های برقی استفاده کنید.

نقش ویتامین D بر سلامت استخوان‌ها

 

سیب‌زمینی مانده

 

مایکروویو مناسب‌ترین وسیله برای داغ‌کردن باقی‌مانده غذاهایی است که از قبل آماده شده‌اند. اما در این بین استثناهایی نیز وجود دارند.

سیب‌زمینی حاوی ماده‌ای به نام کلوستریدیوم بوتولینوم است. این باکتری وقتی سیب‌زمینی بعد از آماده شدن در یخچال قرار نگیرد در سیب‌زمینی تکثیر می‌شود. وقتی سیب‌زمینی را مجددا در مایکرویو داغ می‌کنید این باکتری‌ها کشته نمی‌شوند و نتیجه این موضوع دل‌درد شدید است.

نحوه صحیح حرارت دادن: بهتر است سیب‌زمینی پخته را سریعا داخل یخچال قرار دهید. ترجیحا سیب‌زمینی را داخل فویل آلومینیومی نپزید و گرم نکنید. چون باکتری‌های موجود در سیب‌زمینی در محیط گرم و بسته فویل به سرعت رشد می‌کنند.

 

گوشت فرآوری‌شده

 

ژامبون، هات‌داگ، سوسیس و دیگر محصولات فرآوری شده بهتر است در مایکرویو قرار داده نشوند. حرارت دادن این مواد غذایی باعث به وجود آمدن ترکیبات اکسید کلسترول می‌شود. این ترکیبات در ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی تاثیر به سزایی دارند. تحقیقات نشان می‌دهد این ماده در بروز التهاب و بیماری‌های استخوانی و دیگر مشکلات سلامتی موثر است.

نحوه صحیح حرارت دادن: بهترین راه برای طبخ این مواد فرآوری‌شده تفت دادن آن با شعله کم است.

 

سس گوجه‌فرنگی

 

حرارت دادن سس گوجه‌فرنگی در مایکروویو احتمالا منجر به کثیف‌کاری می‌شود. بخار و حرارتی که طی مدت زمان حرارت دادن در سس گوجه ایجاد می‌شود ممکن است به طور ناگهانی درون مایکرویو و یا هنگام سرو غذا از بافت‌های زیرین سس خارج شود و باعث پریدن سس به اطراف شود.

روش صحیح حرارت دادن: انواع مختلف سس را باید در یک ظرف کوچک و روی شعله گاز حرارت داد.

رژیم غذایی بدون چربی چه تهدیداتی برای سلامت بدن دارد؟

 

هیچی!

 

هیچ وقت یک مایکرویو خالی را روشن نکنید. روشن کردن مایکروویو بدون ظرف و غذا باعث می‌شود اشعه‌ها به سمت فرستنده خود دستگاه بازگردد. این امر به دستگاه آسیب می‌زند و ممکن است باعث آتش‌سوزی شود. همیشه قبل از روشن کردن مایکروویو مطمئن شوید که غذا را داخل آن قرار داده‌اید.