طرز تهیه موس شکلات با روغن زیتون لادن

روغن زیتون علاوه بر پخت‌وپز انواع غذا در تهیه شیرینی‌ها هم کاربرد دارد. در این پست از مجله آشپزی لادن طرز تهیه موس شکلات و روغن زیتون با استفاده از روغن زیتون بکر ۱۰۰% خالص لادن را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم:

شکلات تلخ ۷۰ درصد ۱۵۰ گرم

روغن زیتون بکر لادن ۱۰۰ میلی لیتر خرید از دیجی کالا

تخم‌مرغ ۴ عدد (زرده و سفیده را جدا کنید)

نمک ¼ قاشق غذاخوری

پودر قند ۵۰ گرم
 


 

طرز تهیه:

شکلات تلخ را در ماکروویو و یا روی بخار آب، ذوب کنید. برای ذوب کردن شکلات با استفاده از بخار آب باید یک کاسه بزرگ را پر از آب کنید و آن را روی شعله گاز قرار دهید. سپس تکه‌های شکلات را در یک ظرف کوچک‌تر بریزید و ظرف را درون کاسه آب قرار دهید. مراقب باشید که آب داخل ظرف محتوی شکلات وارد نشود. بعد از اینکه شکلات آب شد، ظرف‌ها را از روی شعله بردارید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا شکلات خنک شود.

در یک ظرف تمیز، سه عدد سفیده تخم‌مرغ را با همزن و کمی نمک آن‌قدر بزنید تا کف کند و از ظرف نریزد. در ظرف دیگر یک عدد تخم‌مرغ کامل و زرده‌های تخم‌مرغ و پودر قند را همراه با ¼ قاشق چای‌خوری با همزن بزنید. وقتی خوب هم زدید، به مخلوط زرده و پودر قند، شکلات ذوب شده و روغن زیتون لادن را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید بعد از اینکه شکلات و زرده تخم‌مرغ و پودر قند به خوبی مخلوط شد، سفیده‌ها را به آن اضافه کنید و به آرامی هم بزنید.

بعد ازاینکه ترکیب به خوبی مخلوط شد، آن را درون ظرف‌های سرو شکلات مثل لیوان یا فنجان بریزید. برای اینکه بافت موس نرم و لطیف شود می‌توانید قبل از سرو کردن موس شکلات، به مدت ۲۰ دقیقه آن را در یخچال قرار دهید و سپس از یخچال خارج کنید و به مدت ۴۰ دقیقه آن را در دمای اتاق قرار دهید و بعد از آن موس شکلات و روغن زیتون لادن را سرو کنید.

 

غذاهای مشابه